X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

ترجمه سریع

ترجمه متون تخصصی رشته پزشکی

رشته پزشکی از جمله رشته هایی می باشد که باید به علم روز دنیا هماهنگ باشد بنابراین منابع مطالعاتی و تحقیقاتی زیادی در این بخش وجود دارد که نیازمند ترجمه است سرعت پژوهش و هم چنین لزوم انجام پژوهش های نوین در شاخه علوم پزشکی بسیار زیاد است، اصطلاحات و لغات بسیار سخت انگلیسی که در هریک از درمان ها، داروها و… به کار برده می شود که تمام این موارد نیازمندترجمه به زبان مصرف کننده آن را دارد. اما چه کسانی توانایی ترجمه متون تخصصی در بخش پزشکی را دارند؟ همان طور که در مطالب قبلی گفته شد ترجمه هر بخش و رشته با توجه به تخصص نیازمند متخصصان و افراد مطلع در آن رشته است. در این شاخه نیز باید از مترجمانی استفاده شود که دارای تخصص و دانش پزشکی بوده و اصطلاحات و مفاهیم آن را درک کنند. ترجمه متون به شکل سطحی نمی تواند مفهوم و معنی اصلی بسیاری از بخش ها برساند و عملا متن ترجمه شده کیفیت و کارایی لازم را نخواهد داشت. در ترجمه متون باید عناصر ساختاری رعایت شود مترجم باید علاوه بر واژگان زبان مبدا، ساختار آن را نیز مورد توجه قرار دهد مثلا جمله she twiste her ankle به معنی( او مچ پایش را پیچ داد) این نوع ترجمه در فارسی کاربرد ندارد و باید گفته شود (مچ پایش در رفت) که در زبان فارسی صحیح تر است.

  روش ترجمه متون تخصصی رشته پزشکی

استفاده از اطلاعات و منابع تحقیقاتی یکی از ملزومات اصلی در شاخه پزشکی است که دانشجویان و محققان این بخش نیازمند استفاده از یافته های و نتایج دیگر کشورها می باشند که تنها با ترجمه متون علمی و تخصصی این بخش امکان پذیر است. بنابراینترجمه متون این بخش می تواند در تولید علم و هم چنین استفاده از این بخش موثر باشد در این بخش ترجمه مفهومی در بخش های تحقیقاتی خیلی کاربردی نیست و برای استفاده بهتر در بخش های تخصصی استفاده از ترجمه تحت الفظی شاید بتواند بیشتر جوابگوی محققان این بخش شود.


منبع: ترجمه متون تخصصی رشته پزشکیترجمه   خدمات ترجمه   ترجمه سریع   ترجمه انگلیسی به فارسی   ترجمه فارسی به انگلیسی   ترجمه نثر ساده  ترجمه شعر

ترجمه متون ادبی  ترجمه متون مطبوعاتی   ترجمه متون حسابداری  ترجمه متون کامپیوتر  ترجمه متون پزشکی  ترجمه متون اقتصاد

ترجمه متون مکانیک  ترجمه متون معماری  ترجمه متون مدیریت  ترجمه متون عمران  ترجمه متون صنایع  ترجمه متون برق

ترجمه متون IT  ترجمه متون  ترجمه مقاله  ترجمه دانشجویی  ترجمه موسسات  ترجمه نشریات

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.