ترجمه سریع

معرفی سرویس ترجمه دانشجویی

ترجمه مقالات دانشجویی نمونه ای دیگر از سرویس ترجمه است که با استفاده از اصول آکادمیک و قوانین مطرح برای دانشجویان انجام میشود. تدریس زبان در دانشگاه ها و کالج ها پیشرفتی سازنده در امر ترجمه دانشجویی بوده است که سبب شده است دانشجویان تا حد زیادی با ترجمه، فن بازنویسی ترجمه و نهایتا شیوه نگارش ترجمه دانشجویی آشنا شوند؛ اما حقیقت این است که این چارچوب آموزشی برای ارائه یک ترجمه آکادمیک یا دانشجویی کافی نیست. از این رو ارائه خدمات ترجمه مقالات، کتب و منابع دانشجویی اهمیت بیشتری در میان این قشر از جامعه پیدا کرده است .


خدمات سرویس ترجمه دانشجویی  

برترین پیشرفت در زمینه زبان و ترجمه دانشجویی توسط خود دانشجویان در سال ۲۰۱۱ و با تاسیس یک پروتال دانشجویی زبان توسط مرکز فناوری های زبان صورت گرفت. این سرویس ها به دانشجویان تا حدی کمک می کنند که از ابزارهای آنلاین نظیر google translate جهت ترجمه مقالات دانشجویی استفاده کنند. با این حال این منبع تنها آژانسی برای دریافت ترجمه لغات بود و حتی اگر جمله بندی در این سرویس ها صورت میگیرد، نیازمند اصلاح است. به خصوص که در ترجمه دانشجویی رعایت قوانین مرتبط با ترجمه متون اهمیت بیشتری پیدا می کند.

درجات مختلف برای سرویس ترجمه دانشجویی

ترجمه دانشجویی سلسله مراتب مختلف دارد؛ در این رابطه ترجمه ها به دو بخش تخصصی و آزاد یا عمومی تقسیم میشوند. در ترجمههای تخصصی مسلما نیازمند افرادی هستیم که با ترجمه دانشجویی به واسطه رشته تحصیلی خود بیشتر سروکار داشته اند و یا تجربه های خیلی بیشتری در این زمینه و در طول دوره کاری خود داشته اند.
شبکه های مختلف ترویج زبان با هدف تبدیل فن ترجمه متون به یک صنعت همواره سعی دارند ماموریت خود را با معرفی بهترین و با تجربه ترین مترجم ها جهت ترجمه مقالات دانشجویی به انجام برسانند. در این بین فست ترنسلیت نیز در امر ترجمه دانشجویی توانسته است گام کوچکی در این عرصه بردارد…امید است که در آینده پیشرفت های بزرگتری در زمینه ارائه خدمات ترجمه دانشجویی از جانب این موسسه حاصل شود.


منبع: معرفی سرویس ترجمه دانشجویی


ترجمه   خدمات ترجمه   ترجمه سریع   ترجمه انگلیسی به فارسی   ترجمه فارسی به انگلیسی   ترجمه نثر ساده  ترجمه شعر

ترجمه متون ادبی  ترجمه متون مطبوعاتی   ترجمه متون حسابداری  ترجمه متون کامپیوتر  ترجمه متون پزشکی  ترجمه متون اقتصاد

ترجمه متون مکانیک  ترجمه متون معماری  ترجمه متون مدیریت  ترجمه متون عمران  ترجمه متون صنایع  ترجمه متون برق

ترجمه متون IT  ترجمه متون  ترجمه مقاله  ترجمه دانشجویی  ترجمه موسسات  ترجمه نشریات


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.